Nenechte své peníze požírat vysokou inflací, investujte je do ADAX INVESTU.

Inflace v Česku může vystoupat až na úrovně kolem 13 a 14 procent, řekl guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Inflace bude podle něj odeznívat déle a snižování přichází v úvahu až v příštím roce. Uvedl také, že intervence centrální banky proti oslabování koruny splnily očekávání a budou zřejmě ještě týdny až měsíce pokračovat.

Meziroční růst spotřebitelských cen se v únoru vyšplhal na 11,1 procenta, což byla nejvyšší hodnota od června 1998. Údaj ještě nezohledňuje dopady války na Ukrajině a byl o 1,4procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB v únorové prognóze.

„Jestli jsme očekávali, že se ceny zastaví na úrovních deseti nebo jedenácti procent, tak teď se to číslo posouvá. Jestli o jeden, dva nebo tři procentní body, nedokážu odhadnout. Strop inflace v měsíčních údajích může být někde kolem třinácti a čtrnácti procent, “ míní Rusnok.

Prostřednictvím našeho fondu vám umožníme ochranu vašich investic před inflací díky jeho výraznému potenciálu na zhodnocení. Umožníme vám se podílet na úspěchu zavedených obchodních společností v našem portfoliu s pevnou pozicí na trhu a dlouholetou historií.

Kontaktujte nás.